Menu

Letiště Pardubice

Letiště Pardubice se nachází na jihozápadním okraji města Pardubice u čtvrti Popkovice, kde sousedí s areálem dostihového závodiště. Pardubice jsou s leteckou dopravou spojovány především díky nejmladšímu mezinárodnímu letišti v České republice. Letiště Pardubice je regionální letiště se statutem veřejného mezinárodního letiště se smíšeným civilním a vojenským provozem. Správu civilní části letiště vykonává společnost East Bohemian Airport, a.s.

V červnu 2016 byla zahájena výstavba moderního terminálu, který zvýšil komfort pro cestující, vylepšil a zrychlil služby nabízené leteckým společnostem. První cestující byli odbaveni 30.1. 2018. Celková velikost budovy nového terminálu je 160,0 x 46,0 m a zastavěná plocha cca 6 120 m2.

„Výhodou našeho letiště je přátelské rodinné prostředí, rychlé a pohodlné odbavení, výborná dopravní obslužnost i bezplatné parkování. S filmaři budeme rádi spolupracovat a jsme připraveni jim vyjít v rámci našich možností vstříc. Pokud štáb nevyžaduje dlouhodobé uzavření letové dráhy, vyřízení povolení k natáčení u nás trvá řádově dny, nikoli týdny či dokonce měsíce. Zkrátka a dobře, snažíme se být flexibilní, “ informuje Ing. Hana Šmejkalová, ředitelka letiště.

Pardubice jsou historicky jedinečné již svým rozvinutým dopravním systémem a dopravní spojení z Prahy je pro filmové štáby velmi rychlé: nacházejí se na evropském železničním koridoru spojujícím Berlín s Vídní, dálnice vedoucí z Prahy končí v nedalekém Hradci Králové. Město je ale rovněž spjaté s leteckou dopravou, a to nejen díky každoročně pořádané Aviatické pouti, ale také jako rodiště jednoho z průkopníků české aviatiky, konstruktéra a pilota Jana Kašpara, který již v roce 1911 podnikl z Pardubic první dálkový let v Čechách. V současné době se Pardubice pyšní nejmladším mezinárodním letištěm v republice.

Chcete vědět, jak to chodí na letišti a jak funguje celé zázemí, aby vše probíhalo bezproblémově? Láká vás poznat, jak probíhá odbavení a s jakými zajímavostmi se můžete na pardubickém letišti setkat? Přijměte naše pozvání na exkurze, které na pardubickém letišti probíhají a zjistěte, co vše je potřeba zařídit, aby se cestují dostal pohodlně do letadla.

Adresa: Pražská 179, Popkovice, 530 06 Pardubice

GPS: 50.017811N, 15.743913E

Web: www.airport-pardubice.cz

  Stáhnout všechny fotografie

Kontakt

 
SLEDUJTE NÁS
facebook new-instagram-logo-png-transparent
 
Lucie Ondráčková
l.ondrackova@vychodnicechy.info
+420 725 702 651

PARDUBICKÝ KRAJ
Destinační společnost Východní Čechy
náměstí Republiky 12
530 02 Pardubice
 
logo-czech-republic

{{ tidy_alt(config('app.name')) }}