Menu

Aktuality z natáčených filmů v regionu Východních Čech v roce 2017

Pardubický kraj

Ve skanzenu Veselý Kopec u Hlinska se na jaře 2017 natáčely záběry pro vánoční pohádku „Nejlepší přítel“, jejímž režisérem je Karel Janák. Nenechte si ujít vánoční pohádku o lásce, štěstí a přátelství, kterou bude vysílat Česká televize o prvním svátku vánočním - 25. prosince 2017 ve 20:00.

Upoutávka

Další pohádka - Čertoviny, která byla natáčena u Hlinska v červnu 2017, a to přímo v Pekle Čertovina, se bude v českých kinech promítat od 4. ledna 2018. Režisérem je Zdeněk Troška, kterého můžete vidět na předpremiéře filmu v Multikině Cinestar v Pardubicích a Hradci Králové, která se uskuteční 19. prosince 2017.

V příštím roce - 21. srpna 2018, v den padesátiletého výročí invaze, se můžete těšit na film Jan Palach, jehož část byla natáčena na pardubickém Pernštýnském náměstí v červenci 2017. To se na pár dní proměnilo ve Václavské náměstí, kde nechyběl tank, obrněné transportéry, a také více než 300 komparzistů, kteří hráli civilisty. Režisérem filmu je Robert Sedláček.

Královéhradecký kraj

V únoru 2017 natáčel režisér Milan Cieslar ve Špindlerově Mlýně zimní komedii Špindl, ve které si tři sestry v čele s Annou Polívkovou vyrazily do hor na dámskou jízdu. Nenechte si proto ujít tuto komedii, ve které jistě nepůjde jen o sportovní zážitky. Premiéra v kinech proběhne 21. prosince 2017.

Přímo v Hradci Králové se letos na podzim natáčely hned 2 zajímavé filmové projekty. Na konci září přijela do centra města natáčet několik scén Bollywoodská produkce romantickou komedii Shine. Přímo před katedrálou sv. Ducha probíhalo natáčení scény svatby a na Velkém náměstí se o pár dnů později natáčela davová scéna rockového koncertu, ve které si zahráli i místní komparsisti. Film by měl přijít do kin na jaře 2018. V listopadu zde natáčel i mladý talentovaný režisér David Balda (17 let) svůj další snímek pod názvem Narušitel, natočený podle skutečných událostí z prostředí leteckých stíhačů.

Každoročně jsou oblíbenými místy pro filmaře skalní města. V Prachovských skalách natáčely hned dvě zahraniční produkce. V říjnu zde německá společnost ZDF natáčela detektivku Noc čarodějnic a Prachovské i Adršpašské skály si vybrala i americká produkce pro natáčení fantasy minisérie Carnival row, ve které hraje Orlando Bloom. Na její zhlédnutí si ale budou muset diváci počkat až do roku 2019.

ZDROJE:

Kontakty

{{ tidy_alt(config('app.name')) }}

SLEDUJTE NÁS

facebook  new-instagram-logo-png-transparent

PARDUBICKÝ KRAJ
náměstí Republiky 12
530 02 Pardubice
Czech Republic

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Pivovarské náměstí 1245
500 03 Hradec Králové
Czech Republic

Lucie Ondráčková
l.ondrackova@vychodnicechy.info
+420 725 702 651

Daniel Jankovič
djankovic@kr-kralovehradecky.cz
+420 725 438 382