Menu

The Chateau Holovousy

Zámecký areál Holovousy

První zmínky o tvrzi v Holovousech pochází již z roku 1433. Před rokem 1594 byla původní tvrz přestavěna v renesanční zámek, a to zřejmě za vlády Vladislava Smiřického ze Smiřic, který zámek připojil k Hořickému panství. Mezi další majitele panství patřili např. Albrecht z Valdštejna či Libštejnští z Kolovrat. V letech 1906–1907 proběhla rozsáhlá rekonstrukce v secesním slohu s romantickými prvky pod vedením známého architekta Jana Vejrycha.

 Zámecký park a přidružený areál má rozlohu 45 000 m², nabízejí téměř 8 000 m² skladů včetně obytné plochy. Nebytové prostory lze využít pro výrobu, skladování i parkování vozového parku.

 V zámeckém parku se také nachází několik zachovalých soch, zdobný altán a kašna. Zajímavostí tohoto pozemku jsou mimo jiné také podzemní chodby, které jsou propojené s okolními obcemi. Právě zde se nachází i zimoviště netopýrů.

 Samotný zámek poskytuje 43 lůžek, zrekonstruované společné sociální zázemí, dva historické sály a velké zázemí pro catering. K dispozici je také původní kotelna a řada sklepů.  Dále je zde možnost ubytování v několika bytech, jež jsou v přilehlých budovách.

 V přízemí, které má celkovou rozlohu 250 m², se nachází historický sál o velikosti 86 m² s možností přímého vstupu do zámeckého parku. Dominantou sálu jsou zachovalá kachlová kamna a původní dřevěné obložení.

 Stejně tak v prvním patře, o celkové rozloze 677 m², se nachází další historický sál o velikosti 86 m². I z tohoto sálu se dostaneme po původním dvouramenném schodišti do přilehlého parku. Při pohledu z okna se nám naskytne krásný výhled na celý park. Dominantou tohoto patra je vstup do zámecké kaple.

 Na tomto podlaží se nachází pokoje pro hosty a společné sociální zázemí. Chloubou je téměř 100 m2 velký apartmán s balkonem, z něhož je krásný výhled na vstupní bránu a obec Holovousy. Jak to na zámku bývá, i zde nalezneme tajnou místnost, která je dále průchozí.

 Pro filmaře nabízíme možnost zajištění ubytování, catering, parkování (včetně kamionů). Voda je zde užitková (studna) s možností zajištění dodávky pitné vody. Dodávka elektřiny do areálu je zajištěná vlastní trafostanicí (230/380 V). Disponujeme připojením k optickému kabelu rychlostí až 100 Mbit.

Samozřejmostí je podpora technického oddělení a správy objektu.

 V Obci Holovousy se také nachází několik soch, obec zviditelnila lokální odrůda jablka zvaná , , Holovouský Malináč“. Každoročně se zde konají Slavnosti ovoce.

V přilehlé obci Chodovice se nachází kostel sv. Bartoloměje, soubor sochařských alegorií (jaro, léto, podzim, zima) a další většinou kamenné kříže.

 Holovousy se nachází v těsné blízkosti města Hořice (4 km). Hořice jsou přezdívány nejen jako brána do Krkonoš, ale také město kamenné krásy. Není tedy divu, že se zde nachází velké množství přírodních památek (Vrch Gothard, Smetanovy sady, Sochařský park, Masarykova věž samostatnosti, Pramen Kalíšek, Lom U Sv. Josefa), mezi další pozoruhodnosti města patří  Kostel Narození Panny Marie, Náměstí Jiřího z Poděbrad, Zámek a Museum Czech Road Racing, Pivovar, rozhledna Hořický Chlum.

  Download all photos

Contacts

{{ tidy_alt(config('app.name')) }}

logo-czech-republic

FOLLOW US

facebooknew-instagram-logo-png-transparent

East Bohemia Fim Office
náměstí Republiky 12
530 02 Pardubice                                 
Czech Republic

Lucie Ondráčková 
l.ondrackova@vychodnicechy.info
phone: +420 725 702 651