Menu

Jackie Chan natáčel v Hradci Králové

V České republice natáčel Jackie Chan – tentokrát jako režisér dobového dramatu „The Diary“.

Jackie Chan na labské náplavce v Hradci Králové. To není obraz, který by místní měli možnost vidět z tamního Pražského mostu každý den. Navíc tentokrát ne v roli akčního hrdiny, ale jako režisér romantického dramatu zasazeného do 30. let minulého století. Obklopen česko-čínským štábem, herci a komparzisty v dobových kostýmech zde natáčel scény do filmu The Diary, jehož příběh se odehrává na pozadí předválečného období.

Do hlavní role Fana obsadil režisér Jackie Chan svého šestatřicetiletého syna Jaycee Chana, který už má na svém kontě přes dvacet filmových rolí. Ústřední hrdina filmu Fan z protestu proti svému přísnému otci opustí domovskou Šanghaj a odchází do Evropy, kde pozná svou životní lásku a ocitne se ve víru předválečných událostí. Čínská produkce strávila v ČR 12 natáčecích dnů a využila lokace v Praze, Plzni, Mladé Boleslavi a Hradci Králové.

Produkce se před natáčením obrátila také na East Bohemia Film Office. „Pomáhali jsme propojit filmaře s odborem dopravy na magistrátu, s regionálním muzeem, kde původně chtěli natáčet, ale kvůli rekonstrukci to nevyšlo. Je skvělé, že do Hradce Králové díky natáčení zavítala hvězda jako je Jackie Chan, i když to bylo jen na jeden natáčecí den, “ uvedla Jana Chmatilová, která v rámci krajského úřadu Královehradeckého kraje zastupuje filmovou kancelář East Bohemia Film Office. Ta je v regionu Pardubického a Královehradeckého kraje kontaktním místem pro filmaře a zprostředkovává jim potřebné informace a kontakty.

Zdroj: Czech Film Commission  http://www.filmcommission.cz/cs/cesky-v-ceske-republice-natacel-jackie-chan-tentokrat-jako-reziser-doboveho-dramatu-the-diary/

Kontakty

{{ tidy_alt(config('app.name')) }}

SLEDUJTE NÁS

facebook  new-instagram-logo-png-transparent

PARDUBICKÝ KRAJ
náměstí Republiky 12
530 02 Pardubice
Czech Republic

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Pivovarské náměstí 1245
500 03 Hradec Králové
Czech Republic

Lucie Ondráčková
l.ondrackova@vychodnicechy.info
+420 725 702 651

Daniel Jankovič
djankovic@kr-kralovehradecky.cz
+420 495 817 210